RUČNĚ VYRÁBĚNÉ KERAMICKÉ DŘEZY BUTLER

Dřez Butler patří mezi nadčasovou klasiku. Je to tradiční, krásný a praktický keramický dřez. Do současných domácností se dostal z anglických statků, kde potřebovali velký, hluboký a snadno přístupný dřez. Ty se jeden čas zmenšovaly kvůli myšlence, že jej nahradí myčka. Naštěstí trend ohřívání polotovarů v mikrovlnkách a vaření ze sáčku rychle pominul a vracíme se k vaření z kvalitních surovin. Rodinná pospolitost a pohoštění přátel je nám blízké. Inspirací nám může být i život našich babiček, které jsou dnešními slovy bio. Chovají slepice, králíky, pěstují ovoce, zeleninu a vše čerstvé zpracovávají doma ve své kuchyni. Nejen pro praktičnost je dřez ve stylu Butler skvělou volbou, navíc do kuchyně vnese eleganci a styl.

Firma Shaws of Darwen měla svoji vizi hned od počátku svého vzniku v roce 1897 – vyrábět ty nejkvalitnější ručně zpracované keramické dřezy v celé Anglii. Dnes, po 120 letech si užívá celosvětové uznání pro krásu a kvalitní řemeslné zpracování svých produktů. Jsou pyšní na to, že čas prověřil jejich výrobky a používají stále stejnou tradiční metodu výroby jako dříve. Každý kus je podepsán svým řemeslníkem, který jej láskyplně a pečlivě vytvořil. Toto je spolu s certifikátem vaše jistota celoživotní investice.

Shaws of Darwen vychází z kvality, individuality a autentičnosti ve všem, co dělají. Výroba jednoho keramického dřezu je časově náročná, trvá 3-4 týdny. Vyrábí se z místního jílu, který je ručně zpracován do forem, ve kterých se vysouší a po vyjmutí jsou ručně opracovány do hladkého povrchu. V tomto momentě zpracování jsou jednotlivé kusy podepsány mistrem. Následuje sušení, které trvá 40 hodin, poté se nanáší dvě vrstvy glazury, druhá pro dokonalost a vysokou odolnost produktu. Proces je zakončen vypálením při teplotě 1200 stupňů Celsia.

Názvy produktů odráží poctu řemeslníkům a jejich rodinám, jsou totiž pojmenovány po vesnicích a komunitách odkud pocházejí.

Vyberete si ze široké škály nadčasové kolekce s propracovanými detaily. Keramické dřezy jsou odolné proti vysokým teplotám, proti poškrábání a skvrnám, mají antibakteriální povrch a velice snadno se udržují.

Doživotní záruka není v jejich případě jen prázdné marketingové klišé, protože Shaws mají rekord v používání dřezu v jedné domácnosti, a to od roku 1903!

Butler sink – nadčasová klasika, elegantně jednoduchý. Vyznačuje se trvanlivostí a praktičností. Vyrábí se ve standardních velikostech 600, 800 a 900 mm, najdeme dokonce i 1000 mm široký.