Informace o našich materiálech

Nabízíme tři typy vysoce kvalitního umělého kamene, které vyhovují Vašim jedinečným požadavkům.

Haddonstone (polosuchý vápenec litý do formy)

Jedná se o jedinečnou metodu odlitého vápence s povrchovou texturou, pocitově a pevností podobnou portlandskému nebo přírodnímu vápenci. Hlavními složkami materiálu jsou vápenec, bílý cement a písek. Směs se podobá vlhkému písku. Tento kámen se hutní do formy buď ručně, nebo mechanicky pomocí pneumatického pěchovače. U tohoto materiálu není nutná povrchová úprava díky kvalitě výroby a odlévacích forem, což vede k tomu, že vzhled je prakticky nerozeznatelný od přírodního kamene a umí krásně zestárnout.
Zatímco litý kámen vykazuje podobné vlastnosti jako přírodní kámen, je ekonomicky výhodnější, což z něj činí ideální volbu pro mnoho ozdobných a architektonických produktů. Náš proces vytvrzování parou dává betonu přes noc ekvivalent pevnosti jako po 14 dnech zrání, což vede ke zkrácení dodacích lhůt a lepší manipulaci.

TecStone (vápenec z vlhké směsi)

Vyrábíme také produkty mokrým odlitím – takto vzniklý materiál nazýváme TecStone. Je hustější než náš standardní materiál Haddonstone, je vyroben z mnohem větších částic a vykazuje vyšší obsah vody, což znamená, že nepotřebuje vytvrzování parou. Pro zajištění vysoce kvalitního produktu je ruční úprava na konci procesu nezbytná. Pomocí procesu leptáním dosáhneme povrchu, který je podobný umělému kameni Coade. Má hladký a uzavřený povrch, a to jej předurčuje k použití na podlahy, krby, sochy, vetší architektonické prvky a moderní návrhy, kde klienti dávají přednost povrchové úpravě, která nepodléhá rychlému stárnutí zvětráváním. Z tohoto důvodu je jednodušší i jeho údržba.
TecStone používáme pro řadu našich produktů, zejména pro ty, které se používají ve větších architektonických projektech, jako jsou sloupy a dlažba. TecStone je navržen tak, aby splňoval požadovaná kritéria a aby do něj bylo možné vložit výztuže. Je preferovaným materiálem pro architektonické projekty vyžadující konstrukční pevnost i možnost zapuštění konstrukčních výztuží.

TecLite (skelná vlákna do betonu)

Tento revoluční materiál na bázi cementu obsahuje skelné vlákno odolné vůči zásaditým chemikáliím (vyztužený beton ze skelných vláken). Ačkoli je jeho vzhled podobný umělému kameni, stěny litého kamene mohou být tenčí, tím pádem má nižší hmotnost ve srovnání s podobnými kusy Haddonstone přibližně o dvě třetiny. Díky vysokému poměru pevnosti k hmotnosti je ideální pro novostavby, rekonstrukce, dřevěné konstrukce a nové stavební projekty. Může být také použit k dosažení stejných přesných detailů, které se obvykle dosahují pouze u návrhů Haddonstone. Robustnost a lehkost materiálu TecLite lze použít ve spojení s architektonickými prvky Haddonstone.

Haddonstone pro stavbu

Náš materiál TecStone může být vyztužen konstrukční ocelí tak, aby byl vhodný pro použití v konstrukčních projektech. Jsme schopni spolupracovat s architekty a stavebními inženýry na výrobě komponent TecStone, abychom splnili požadavky klientů.

Zakázková výroba

Jsme schopni vyrobit architektonické kamenné kusy podle individuálních požadavků na tvar a velikost. Jednoduché i složité návrhy můžeme dodat v jakémkoli množství. Naše továrny ve Velké Británii i v USA mají vlastní dílny, které se specializují na výrobu forem pro tento účel. Neustále investujeme do výzkumu a vývoje v této oblasti, abychom zajistili, že jsme vždy v popředí vývoje pro vhodné řešení pro naše klienty.

Splnění průmyslových norem

Všechny naše materiály splňují striktní parametry provedení, jak je stanoveno sdružením Cast Stone Association (UKCSA) Spojeného království. V rámci našich postupů zajišťování kvality pravidelně kontrolujeme všechny naše materiály, abychom zajistili, že splňují požadovanou nejvyšší úroveň kvality a trvanlivosti.

Kontaktujte náš tým

Ať už pracujete na soukromém rezidenčním nebo velkém komerčním projektu, nebo máte-li zájem o výrobky pro domov a zahradu, náš přátelský a odborný tým s radostí vyhoví Vašim požadavkům.