Konzolový stůl

Konzolové stoly byly poprvé představeny ve Francii v 17. století, jako obdélníková deska přidělaná ke stěně. Dnes se jedná o podlouhlý úzký stolek, obvykle v obdélníkovém nebo půlkruhovém tvaru.

Konzolový stůl má především dekorativní účel. Většinou se, vzhledem k jeho tvaru, umisťuje ke zdi do podlouhlých místností jako jsou vstupních haly a chodby. Tam plní perfektní funkci odkládacího stolu třeba na kabelku, klíče, poštu a drobné. Můžete ho také použít v obývacím pokoji například jako bar, nebo ho umístit za pohovku – musí se však dávat pozor na jeho výšku. Neměl by být vyšší než samotný gauč. V jídelně se zas hodí jako servírovací stolek.

Naše konzolové stoly Anglesey

Všechen náš nábytek včetně konzolových stolů je ručně vyráběn z masivního dubového dřeva tradičními metodami. Je ručně ošetřen olejem nebo natřen barvou dle vašeho výběru. Stůl může být doplněn spodní policí, která nabízí další úložný prostor. Na drobné předměty Vám můžeme vyrobit konzolový stůl se šuplíkem.
Kolekce Anglesey je inspirovaná klasickým britským stylem. Chtěli jsme vytvořit jedinečnou kolekci z kvalitního dubového dřeva, se starožitným nádechem. Jednotlivé produkty k sobě ladí svými propracovanými detaily.

Jak dekorovat konzolový stůl?

Konzolový stůj je ideální místo pro vaše oblíbené věci, které zútulní váš domov. Dekorace na konzolovém stolu můžete v průběhu času měnit na základě ročního období, svátků a jiných událostí během roka.
Vyberte si vetší zajímavé zrcadlo nebo oblíbeny obraz, který můžete pověsit nebo postavit nad konzolový stůl. Pokračujte se stolní lampou, která vytvoří příjemné lokální světlo v místnosti. Konzolový stůl je také ideální místo na vystavení řezaných květin ve váze. Můžete ho doplnit o různé mističky a úložné doplňky pro odkládaní drobností. Pak už zbývají jen vaše oblíbené věci, jako jsou fotografie, sošky, svíčky, svícny, knihy nebo magazíny.