Windsor Great Park, Berkshire

Soukromá rezidence, sousedící s Windsor Great Park, Berkshire

KLIENT

Náš klient pořídil svoji nemovitost v idylickém venkovském prostředí sousedícím s Windsor Great Park v Berkshiru v roce 2008. Rozkládá se na 68 akrech vzrostlé zahrady, zahrnuje starobylé lesy, které byly kdysi součástí Windsor Great Park. Náš klient pečlivě řídil developerský projekt svého nového luxusního objektu, který zahrnoval velký dům z červených cihel a další dvě budovy na stejném pozemku.

Zadání

Náš klient měl vizi navrhnout a postavit luxusní rezidenci volně inspirovanou architekturou období královny Anny. Aby zajistil nejvyšší kvalitu všech použitých materiálů, obrátil se na firmu Haddonstone, aby dodala všechny komponenty z umělého kamene pro všechny tři budovy.

Řešení

Stejně jako u každého projektu, tým Haddonstone věnoval v průběhu projektu pečlivou pozornost detailům a úzce spolupracoval s klientem na požadavcích své vize. Rozhodující byla výroba každého kamenného prvku podle nejpřesnější specifikace na nejvyšší úrovni přesnosti. Výběr správného kamene byl rovněž klíčem k zajištění bezchybnosti budov ze všech úhlů.

Hlavní nemovitost se rozkládá na 785 m2, má sedm ložnic, tři patra s moderními, luxusními interiéry, mramorovou podlahu a velké otevřené obytné prostory. Náš klient se snažil zajistit, aby venkovní fasáda a zbytek exteriéru byly podobně elegantní a sladěné s ručně vyráběnými cihlami a střešními taškami vybranými pro danou nemovitost.

Elegantní portál William Kent je tvořen spletitými tvarovými detaily a poskytuje nádherný vstup do domu. Měřítko portálu bylo upraveno a celý portál byl speciálně vyroben pro tuto nemovitost na zakázku. Zadní vstup, vedoucí na terasu a do zahrad, je tvořen portikem s horní i dolní římsou, architrávem a dvěma sloupy.

K hlavní budově přiléhá The Lodge, jednopodlažní budova navržená se stejným množstvím detailů a vytříbenosti, včetně elegantního portika z umělého kamene, parapetů, ostění a portálů. Třetí budova je oboustranně přístupná dvojgaráž postavená v podobném duchu.

The Lodge i hlavní budova jsou tvořeny celou řadou hladkých frontonů, parapetů a ostění.

Použití balustrády můžeme často nalézt u architektury ve stylu královny Anny a i zde jsme dosáhli vysoce symetrických detailů začleněním stylového balustrového zábradlí podél horního patra budovy. Tento kamenný prvek byl vytvořen zcela na míru a zahrnuje balustry, sokl a zábradlí, zákrytové desky a římsy.

Propojení mezi všemi třemi budovami tvoří atraktivní fontána a jezírko Eton College od firmy Haddonstone, které doplňují vázy s lasturami.

Výsledek

Celkem Haddonstone dodal přibližně 132 tun umělého kamene. Materiál TecStone v provedení Portland byl pro tento projekt vybrán pro jeho hladký povrch a podobnost s přírodním kamenem. Tento materiál rovněž umožňuje začlenit ocelové výztuže a další konstrukční prvky.

Dokončení stavby trvalo dva a půl roku a náš klient se nastěhoval na konci srpna 2018. Práce na The Lodge pokračují a finální terénní úpravy budou dokončeny v roce 2019.

 

Komentář našeho klienta:

„Měli jsme velmi jasnou představu o podobě návrhů našich domů a klíčem k dosažení naší vize bylo získání správných produktů. Oslovili jsme Haddonstone kvůli jejich pověsti a věděli jsme, že začleněním jejich umělého kamene do stavby nám umožní dosáhnout estetického i kvalitního provedení, kterého jsme chtěli dosáhnout. To také znamenalo, že jsme byli schopni navrhnout velké množství prvků na zakázku přímo pro náš projekt. Práce s Haddonstone byla radost. K projektu přistupovali s velkým nadšením, které pokračovalo po celou dobu stavby. Zjistili jsme, že Haddonstone pracuje velmi profesionálně a byli jsme ohromeni jejich důkladnou komunikací a vysokou úrovní zákaznických služeb. Neváhali bychom doporučit firmu Haddonstone ostatním, ani využít jejich služeb do budoucna.“

Kontaktujte náš tým

Ať už pracujete na soukromém rezidenčním nebo velkém komerčním projektu, nebo máte-li zájem o výrobky pro domov a zahradu, náš přátelský a odborný tým s radostí vyhoví Vašim požadavkům.

KONTAKT

Divine English Home & Garden s.r.o.

HORKY NAD JIZEROU 116
294 73 Brodce
ČESKÁ REPUBLIKA

D10 Exit 33 Luštěnice, Brodce

E-MAIL: info@divinehome.cz
TEL.: +420 774 090 450

NAVŠTIVTE NÁS

  • SHOWROOM
  • SHOWGARDEN

PRAKTICKÉ INFORMACE

  • OBCHODNÍ PODMÍNKY
  • DOPRAVA
  • INSTALAČNÍ NÁVODY
  • OCHRANA SOUROMÍ A SOUBORY COOKIE
  • BROŽURA HADDONSTONE KE STAŽENÍ