Wimbledon Hill Park, London

Berkley Homes si vybrala společnost Haddonstone pro ohromný developerský projekt Wimbledon Hill Park

KLIENT

Berkley Homes staví nádherná a úspěšná místa, domy, parky a veřejná prostranství a nabízí skvělé zázemí pro komunity, ve kterých lidé rádi žijí. Spolupracují s důvěryhodnými partnery na řešení nedostatku kvalitních domů a trvale přispívají do krajiny a komunit, které pomáhají vytvářet.

Zadání

Společnost Berkley Homes oslovila Haddonstone pro dodání vysoce kvalitních architektonických prvků z umělého kamene pro druhou fázi developerského projektu Wimbledon Hill Park.
Wimbledon Hill Park se nachází v jedné z nejžádanějších lokalit jihozápadního Londýna a je skvěle zpracovaným developerským projektem, který zahrnuje tři luxusní rezidence, Dukes Gardens, Wellington Row a Cedar Place. Každá z těchto rezidencí je současnou interpretací původní viktoriánské architektury.
Vrcholnou stavbou developerského projektu je prestižní rezidence Wellington Row, velkolepá přestavba bývalé nemocnice Atkinson Morley, která byla vkusně zrekonstruována na luxusní byty. Okolní rezidence tvoří Dukes Gardens a Cedar Palace.
Součástí podmínek projektu bylo opětovné postavení vstupního portika a balustrového zábradlí tak, aby se budově nemocnice Atkinson Morley vrátila její zašlá sláva. Pomocí dobových fotografií dodaných architektem, dokázal Haddonstone vybrat vhodné standardní architektonické prvky a zároveň nechat navrhnout a vyrobit vhodné prvky na míru.

Řešení

Během celého procesu navrhování, výroby a výstavby náš tým úzce spolupracoval s inženýry z Berkley Homes, aby přesně definoval všechny potřebné technické detaily a zajistil, aby kvalita všech prvků z umělého kamene byla vyrobena v nejvyšší kvalitě. To bylo obzvlášť důležité při výrobě frontonů a hlavic komínů. Kamenné prvky jsme dodali přímo výrobci Berkley Homes, aby je mohli začlenit mimo stavbu před dodáním a instalací dokončených sestav na místě.
Pro vytvoření kamenných prvků pro tento projekt jsme použili standardní prvky z naší rozsáhlé řady a architektonické prvky na míru. Vybrali jsme náš TecStone vápenec z vlhké směsi v barevném provedení Bath. Konkrétně pro ostění zahrnující frontony, parapety a rámy vyskytující se ve všech třech rezidencích. Další detaily jako římsy a balustrády byly součástí mnoha budov.
V Cedar Place vytváří nádherný vstup do budovy portiko, které je tvořeno horní a dolní římsou, architrávem, balustrádami a klasickými sloupy.
Obě rezidence Dukes Gardens a Wellington Row jsou tvořeny frontony a parapety, fasádní římsy, sloupové hlavice, sokly a podstavce od firmy Haddonstone.

Výsledek

Počáteční objednávka kamene byla dodána pro vzorový dům v září roku 2014 a poslední objednávka byla dodána do Wimbledon Hill Parku v prosinci 2016.Projekt Wimbledon Hill Park byl dokončen v roce 2017 a ceny se pohybovaly mezi £1,350,000 – £2,250,000.V roce 2018 byl tento developerský projekt oceněn National Site Awards a získal cenu Silver.

Kontaktujte náš tým

Ať už pracujete na soukromém rezidenčním nebo velkém komerčním projektu, nebo máte-li zájem o výrobky pro domov a zahradu, náš přátelský a odborný tým s radostí vyhoví Vašim požadavkům.

KONTAKT

Divine English Home & Garden s.r.o.

HORKY NAD JIZEROU 116
294 73 Brodce
ČESKÁ REPUBLIKA

D10 Exit 33 Luštěnice, Brodce

E-MAIL: info@divinehome.cz
TEL.: +420 774 090 450

NAVŠTIVTE NÁS

  • SHOWROOM
  • SHOWGARDEN

PRAKTICKÉ INFORMACE

  • OBCHODNÍ PODMÍNKY
  • DOPRAVA
  • INSTALAČNÍ NÁVODY
  • OCHRANA SOUROMÍ A SOUBORY COOKIE
  • BROŽURA HADDONSTONE KE STAŽENÍ