51 Hills Road, Cambridge

Gort Scott si vybral Haddonstone pro oceněný projekt 51 Hills Road v Cambridgi

KLIENT

Společnost Gort Scott, kterou založili Jay Gort a Fiona Scott v roce 2007, je přední mladá architektonická projekční kancelář, známá pro práci s městským prostředím. Gort Scott je autorizovaný architekt a jeho základním principem je pozitivní, nápaditý a uvážený přístup k urbanismu.

Zadání

Gort Scott vyhrál architektonickou soutěž pro návrh komerčních kanceláří pro Jesus College. Nachází se v chráněné oblasti obklopené památkově chráněnými budovami. Gort Scott byl vyzván k návrhu budovy, která by sloužila jako trvalý přínos pro vysokou školu a současně, aby pozitivně přispěla okolnímu prostředí.

Tým společnosti Gort Scott chtěl navrhnout budovu, která by se vzdálila představám o stereotypní architektuře „kancelářských krabic“ a poskytla budovám modernější výraz

Řešení

Přestože je Haddonstone běžně spojován s klasickou architekturou, má také schopnost navrhovat a vyrábět kamenné prvky na zakázku – ideální pro inovativní návrhy vytvořené Gortem Scottem.

Vize Gorta Scotta měla mít moderní pojetí fasád budovy. Ve výsledku jsme dodali kolem 100 detailních výkresů všech kamenných prvků vyrobených na zakázku.

S architekty Gorta Scotta jsme úzce spolupracovali při návrzích a výrobě ostění pro okna v přízemí a v horním patře. Náš materiál TecStone byl vybrán pro projekt pro jeho moderní a kvalitní povrch.

Vzhledem k velikosti jsme museli použít konstrukční výztuže. Zvláštní pozornost jsme věnovali konstrukci a přesnosti forem, abychom si byli jisti, že všechny položky během instalace budou přesně pasovat.

Pořadí doručení jednotlivých částí bylo také klíčové, a to kvůli omezení přístupu na stavbu a omezení skladovacích zařízení.

Výsledek

Instalaci pro Jesus College provedla společnost Stone Synergy. Budova získala řadu prestižních ocenění včetně ocenění BREEAM Excellent a je „nejzelenější“ budovou v Cambridgi.

Developerský projekt 51 Hills Road byl také oceněn za nejlepší komerční budovu na Brick Awards 2016 a RIBA National Award i RIBA East Award.

Credit: All photos by David Grandorge

Kontaktujte náš tým

Ať už pracujete na soukromém rezidenčním nebo velkém komerčním projektu, nebo máte-li zájem o výrobky pro domov a zahradu, náš přátelský a odborný tým s radostí vyhoví Vašim požadavkům.

KONTAKT

Divine English Home & Garden s.r.o.

HORKY NAD JIZEROU 116
294 73 Brodce
ČESKÁ REPUBLIKA

D10 Exit 33 Luštěnice, Brodce

E-MAIL: info@divinehome.cz
TEL.: +420 774 090 450

NAVŠTIVTE NÁS

  • SHOWROOM
  • SHOWGARDEN

PRAKTICKÉ INFORMACE

  • OBCHODNÍ PODMÍNKY
  • DOPRAVA
  • INSTALAČNÍ NÁVODY
  • OCHRANA SOUROMÍ A SOUBORY COOKIE
  • BROŽURA HADDONSTONE KE STAŽENÍ